Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri

Her tarz kıyafet herkese uygun olmadığı gibi her saç modeli de yüzünüze uygun değildir. Ayrıca saç trendleri bir süre kalıcı olduğu için doğru modeli seçmek çok önemlidir. Bu nedenle saç stilinizi değiştirmeye karar verdiğinizde, kuaförünüze girmeden önce yüzünüze uygun modeli belirlemelisiniz. Böylelikle yüzünüze en çok yakışan saç şekline sahip olabilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Oval yüzlü erkekler için birçok saç tipi uygundur. Bu nedenle oval bir yüzünüz varsa kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Üstler uzun, arkalar kisa, yan taraflari uzundan kisaya giden modelleri seçebilirsiniz.Tüm trendleri yakindan takip eden profesyonel İnvisible Hair Men ekibi yüzünüze en uygun modeli seçmenizde size yardimci olacaktir.

Kare Yüze Göre Saç Modelleri
Kare yüzün keskin hatları ve keskin çene hatları vardır. Kare bir yüze sahipseniz çok kısa, çok uzun, Fransız kesim modelini rahatlıkla seçebilir veya alnınızdan saçınızı tarayabilirsiniz. Bununla birlikte, kare bir yüzü iyi tamamlamak istiyorsanız, klasik, özenle kesilmiş bir saç modeli tam size göre. Çok hafif kirli sakal da kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Dikdörtgen yüz şekline göre saç modelleri erkek yüz şeklinde kare ve oval arasında yer aldığından model üzerinde özenli bir dikkat gerektiren modelleri içerir. Bu tür yüze sahip kişilerin, yüzün daha uzun görünmesini önlemek için iyi kesilmiş bir saç modeli seçmesi gerekebilir. Yani yan saçları çok kısa ya da üst saçları çok fazla yapmak zorunda kalmadan istediğiniz stili uygulayabilirsiniz. Yüzünüz dikdörtgen şeklindeyse saçınız yan tarafta, genişliği alnınızda olacak şekilde bir model tercih edebilirsiniz. Kısa sakal veya kirli sakal deneyebilirsiniz çünkü bu sakal yüzünüzün daha uzun görünmesine neden olacaktır.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Yüzünüzü genişletmekten uzak olan modelleri tercih etmelisiniz.Ayni uzunlukta olan kesimlerden kaçinmalisiniz.Yüzünüzü daha uzun gösterecek asimetrik modeller tam size göre olacaktir.
Saç spreyleri ve jölelerle saçlarinizi dikebileceğiniz modeller yüzünüzü daha uzun gösterecektir.
Sakallarinizi uzatmanizi yavsiye ediyoruz, uzun sakallar yüz hatlarinizi saklayacaktir ve saç kesiminiz dahada ön plana çıkaracaktır.

Benzer Gönderiler

Bilgi için Bize yazabilirsiniz